Lokata w banku spółdzielczym czy warto?

lokataZałożenie lokaty jest dla wielu ludzi jedynym znanym sposobem inwestowania swoich środków. Oczywiście, ze nie jest to sposób najlepszy najkorzystniejszy, ale jednak lokaty takie są najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem ulokowania nawet małych oszczędności. Właśnie dlatego cieszą się tak duża popularnością już do wielu lat. Gdzie lokować swoje oszczędności na lokatach bankowych?

Super oferty – lokata w banku

Wiele banków prześciga się w ciekawych propozycjach lokat, dla przykładu lokata strukturyzowana uzależniona od konkretnych tendencji rynkowych, aż po lokaty jednodniowe, zapewniające nam pracę naszych środków tak długo jak tego chcemy. Są jednak takie banki, gdzie możemy uzyskać maksymalnie dobre warunki kredytowe.

Takimi bankami są chociażby banki spółdzielcze. Często prześmiewane, oraz marginalizowane instytucje bankowe, jakimi są Banki Spółdzielcze wbrew pozorom mogą dla nas przygotować oferty lokowania środków o kilka procent lepsze, aniżeli duże i znane banki.

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, ze nasze lokalne Banki Spółdzielcze, to banki, w których jesteśmy znani wszystkim. Jeżeli posiadamy tam konto od wielu lat, to na pewno zyskujemy w oczach banku. Właśnie to lokalność jest niesamowicie istotna w kwestii tego rodzaju banków. Na rynku lokalnym nie liczy się jedynie nasz numer ID, ale znacznie więcej. W tej kwestii zdecydowanie lepiej właśnie te banki wypadają.

Czy lokata w banku ma sens?

Przeciwnicy rozwiązania jakim jest lokata w banku spółdzielczych twierdzą, że są to banki, które są zbyt małe i niepewne. Nie jest to prawdą. To dokładnie takie same banki jak wszystkie pozostałe, również największe. Otworzenie lokaty w dodatku w nich jest równie proste, a czasami jeszcze prostsze. Można to zrobić również przez Internet. Wysokość oprocentowania lokat zaczyna się od 2,5% w skali roku, ale górna granica jest o 1-2% wyższa, aniżeli w przypadku znanych banków.
Jeżeli zatem lubimy mądre oszczędzania naszych środków, możemy wykorzystać Bank Spółdzielczy z naszej okolicy do tego celu.

Otrzymamy dobre warunki jeżeli chodzi o oprocentowanie, a na dodatek jeżeli jednak mamy jakiekolwiek obawy, możemy takie banki wykorzystać w celu dywersyfikacji swoich środków. Mitem jest również to, ze trzeba posiadać w Banku Spółdzielczym drogie konto, by założyć lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>