Konto oszczędnościowe w banku spółdzielczym, czy warto?

banki spółdzielczeJest wielu przeciwników bankowości spółdzielczej, jednak faktem jest, że ponad 500 banków spółdzielczych, które działają na terenie naszego kraju działa nieprzerwanie od bardzo wielu lat i na pewno nie zamierza swojej działalności zamykać. Bardzo bogata oferta, nierzadko przygotowywana indywidualnie pod konkretnego i znanego w banku klienta sprawia, że są to miejsca niezwykle lubiane przez osoby prowadzące chociażby lokalny biznes.

To tam bowiem będzie się znacznie łatwiej dogadać co do warunków współpracy, aniżeli w dużym banku, gdzie jesteśmy jedynie naszym identyfikatorem klienta. W ostatnich latach Banki Spółdzielcze poczyniły spore postępy i przygotowały również oferty takie jak konta oszczędnościowe z niezwykle atrakcyjnymi możliwościami.

Konto oszczędnościowe w banku spółdzielczym

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w banku spółdzielczym? Takie konta mają swoje wady i zalety, ale w większości przypadków niczym nie różnią się od znanych nam z dużych banków kont. Fikcją, którą należy obalić jest to, że takie konta są drogie. Otóż w niemal wszystkich bankach spółdzielczych otrzymamy ofertę 0 złotych za założenie, 0 złotych za prowadzenie rachunku. Część banków spółdzielczych idzie krok dalej i wprowadza również darmowe karty debetowe dla swoich klientów. W kwestii kont bankowych jednak są one niezwykle wygodne i co najistotniejsze posiadają w większości przypadków możliwość internetowego zarządzania swoim kontem.

Jak jest zatem z oprocentowaniem takich kont? Przeciętne oprocentowanie takiego konta, to około 2%. To oferta, która w zasadzie nie różni się od ofert dużych banków. Musimy mieć jeszcze jednak na uwadze jeden szczegół. Wyrobienie dobrej opinii w banku spółdzielczym będzie dla nas korzystniejsze na przyszłość.

Wynika to z faktu działania na małym obszarze i dobrej znajomości swoich klientów. Trzymanie oszczędności na koncie oszczędnościowym w takim banku sprawi, że w przyszłości wzięcie kredytu w nim będzie znacznie łatwiejsze i uzyskamy bardzo dobre warunki.

A jakie znajdziemy wady kont w bankach spółdzielczych? Oczywiście takie produkty, jak wszystkie inne również mają swoje wady. Do nich zaliczyć na pewno możemy małą liczbę bankomatów, a zatem rozwiązanie to nie jest korzystne dla osób często korzystających z tej formy podejmowania gotówki ze swojego konta.

One Comment

  1. W przypadku konta oszczędnościowego., warto przed ostatecznym wyborem przeanalizować poszczególne oferty i wybrać taką, która da nam potencjalnie największy zysk, dzięki czemy szansę na maksymalne oszczędnośc.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>